Blog

Charakterystyka idealnych osączarek do naczyń

osączarka z naczyniami na blacie kuchennym

W każdej kuchni niezbędne są liczne akcesoria, które można podzielić na kilka grup. Znajdą się tutaj przybory, bez których nie byłoby możliwe przygotowywanie posiłków, tekstylia kuchenne ułatwiające utrzymanie czystości, jak również akcesoria przeznaczone do przechowywania, dzięki którym kuchnia zawsze będzie zachwycała porządkiem. Ważną grupę stanowią także osączarki do naczyń. Dowiedz się, czym powinny się one charakteryzować.

Osączarka do naczyń to przedmiot, który wyposażony jest w specjalne przegródki. Na ogół charakteryzuje się także ażurową konstrukcją, która umieszczona jest na specjalnej podstawce. Dzięki temu zapewnia miejsca na ustawienie umytych naczyń i umożliwia ich wyschnięcie. Osączarki dzielą się na te przeznaczone na naczynia, jak i na sztućce.

Ociekacze do naczyń

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie kuchni bez ociekacza do naczyń. Aby wybrać najlepszy przedmiot tego typu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał wykonania, który powinien charakteryzować się wysoką odpornością na wilgoć. Dobrym wyborem są ociekacze chromowane lub plastikowe. Oprócz tego istotna jest także konstrukcja, która powinna umożliwiać ustawienie ociekacza blisko zlewu, na blacie lub też w rogu. Warto także uwzględnić ilość miejsca, jaką zapewnia osączarka. Na rynku można się spotkać z osączarkami jedno- lub dwupoziomowymi, dzięki czemu można dobrać produkt idealnie wpisujący się zarówno w stylistykę kuchni, jak i upodobania oraz potrzeby każdego kucharza.

Ociekacze na sztućce

Drugą grupę akcesoriów tego typu stanowią ociekacze na sztućce. Tutaj także najlepiej zdecydować się na produkty chromowane lub plastikowe, tym bardziej że te wykonane z tworzyw sztucznych, mogą występować w wielu wariantach kolorystycznych. Dobrym wyborem są także osączarki ze stali pokrytej lakierem. Dzięki dużej różnorodności, produkty można dobrać do wyglądu każdej kuchni. Warto także zwrócić uwagę na kształt, który powinien umożliwiać stabilne ustawienie ociekacza na mokrym zlewie. Oprócz tego istotna jest również liczba komór, którą należy dostosować do ilości sztućców, jaką zamierzamy umieszczać w ociekaczu. 

Zarówno osączarki na naczynia, jak i na sztućce powinny znaleźć się w każdej kuchni. Dzięki nim przechowywanie mokrych naczyń będzie komfortowe, a my będzie mogli cieszyć się porządkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl