Blog

Jak wybrać odpowiednie wieszaki do szafy?

Jak wybrać odpowiednie wieszaki do szafy?

Każdy z nas zna chyba sytuację, w której przed wyjściem z domu nie można znaleźć odpowiedniego ubrania. Niekiedy zdarza się także, że nawet jeśli wyjmiemy z szafy ulubioną sukienkę czy koszulę, okazuje się, że jest ona zmięta i nie da się jej założyć. Co gorsza spotyka nas to najczęściej wtedy, kiedy bardzo się spieszymy. Na szczęście dobór odpowiednich wieszaków może rozwiązać ten problem. Z naszego wpisu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie wieszaki do szafy. 

Czy wieszaki w szafie są konieczne?

Choć posiadanie dużej ilości półek i szuflad może wydawać się wystarczające, aby w szafie zapanował porządek, a rzeczy od razu po wyjęciu nadawały się do założenia, nie jest to jednak prawdą. Wynika to z faktu, że istnieją materiały, które nie powinny być składane w kostkę. Największe problemy pojawiają się wtedy, kiedy trzeba znaleźć miejsce na sukienkę z gniotącego się materiału, gruby płaszcz lub elegancką koszulę. Wszystkie z tych ubrań powinny wisieć, aby nie stracić swoich właściwości. Z tego powodu niezbędnym wyposażeniem każdej szafy są wieszaki. Dzięki nim w każdej szafie zapanuje porządek, a odzież będzie prezentowała się znakomicie jeszcze przed długi czas od zakupu.

Jak zorganizować przestrzeń w szafie i garderobie?

Aby ubrania się nie gniotły i mogły swobodnie wisieć, trzeba wyposażyć szafę i garderobę w odpowiednie wieszaki. Warto wiedzieć, że współczesne wieszaki to nie tylko plastikowe lub metalowe przedmioty o nieatrakcyjnym wyglądzie. Jako że występują one w przeróżnych kształtach, rozmiarach i kolorach, pozwalają nie tylko uporządkować szafę, ale pozytywnie wpływają także na jej wygląd. Piękne wieszaki materiałowe pokryte tkaniną z ozdobną wstążką czy też produkty wykonane z miękkiego weluru pozwalają wygodnie powiesić ubrania, które nie zsuwają się ani nie odgniatają.

Z kolei posiadacze mniejszych szaf mogą wybierać spośród wieszaków drabinkowych lub multi, które pozwalają na dużą oszczędność miejsca. Oprócz tego dostępne są także modele samoprzylepne i zakładane na drzwi lub szufladki, a także pojemne organizery na krawaty i apaszki. Dzięki takim rozwiązaniom żadna rzecz nie zginie w czeluściach szafy, a ubrania zawsze znajdą swoje miejsce. Od tej pory wybór idealnej sukienki na wieczorne wyjście lub płaszcza odpowiedniego na deszczową pogodę nie będzie stanowił żadnego problemu.

Podsumowując, wieszaki to niezbędny element wyposażenie każdej szafy. Dzięki nim ubrania są pozostają uporządkowane i nie grozi im zmięcie. Wszystko to sprawia, że znacznie łatwiej znaleźć je przed wyjściem z domu i można uniknąć nielubianego prasowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl